panelarrow

Show Box

Nowinki technologiczne

listbox

ListBox

ListBox jest zaawansowanym edytorem list emisyjnych, umożliwiającym wyszukiwanie tekstu, kopiowanie i wklejanie, drukowanie itp. Jest to główne narzędzie dla osób układających program, pozwalające redagować program na wiele dni i tygodni z góry. Nie jest potrzebny specjalny sprzęt czy komputer. ListBox pracuje bezproblemowo nawet na notebooku, również z programowym przycinaniem i podglądem MPEG2. Edytowana lista emisyjna jest w 100% kompatybilna z AirBox do użycia na emisji.

ListBox pozwala na ustalanie również zadań wykonywanych przez AirBox już podczas samej emisji poza samą listą emisyjną. W trakcie układania listy emisyjnej użytkownik może załączyć lub wyłączyć logo przed np. reklamami. Ustawić akcje dla przełączników sygnałowych czy tez mikserów poprzez protokół GPI. Przyporządkować  wyświetlanie danego klipu z grafika z modułu TitleBox. ListBox pozwala również na przycinanie klipów oraz zapisywanie ich jako nowe klipy już po odpowiednim przycięciu i dopasowaniu do listy emisyjnej. ListBox może pracować na dowolnym komputerze bez specjalnego sprzętu czy kart dekodujących. Ta bardzo wygodna aplikacja pozwala w sposób łatwy i wygodny konstruować nowe (playlisty) nie wpływając na bezpieczeństwo pracy modułu AirBox.

Sam ListBox posiada w interfejsie użytkownika znane z wielu programów narzędzia i funkcje umożliwiające załadowanie gotowej playlisty, jej zapis, zmianę folderu, insert itp. Przy pomocy jednego modułu ListBox, użytkownik może przygotować listy emisyjne dla wielu kanałów AirBox. Jest to wygodna funkcja przy tworzeniu list dla TV multikanałowych. Moduł AirBox na jeden serwer posiada już wbudowany moduł ListBox, nie można go jednak użyć na innym serwerze lub komputerze.

Zobacz też: kleje w aerozolu i ich zastosowania.

Comments are closed.