panelarrow

Show Box

Nowinki technologiczne

reklamator

Czym jest reklama interaktywna?

Jeszcze do niedawna mogliśmy się zetknąć z tradycyjną reklamą telewizyjną, radiową oraz prasową. Od pewnego czasu reklamodawcy coraz częściej wykorzystują nieco bardziej innowacyjny rodzaj reklamy, mianowicie reklamę interaktywną. Wydaje się ona być znacznie bardziej intrygująca od powszechnie nam dotąd znanych reklam, więc szanse jej powodzenia są naprawdę bardzo duże.

Interaktywna reklama kinowa może być doskonałym przykładem na to, iż na przestrzeni lat branża marketingowa uległa wielu przeobrażeniom. Jeszcze do niedawna o nowoczesnych rozwiązaniach multimedialnych mogła świadczyć jedynie interaktywność w Internecie, obecnie natomiast coraz częściej jest ona przenoszona na wiele innych obszarów.

Promocja w TV coraz częściej przeprowadzana jest dzięki multimedialnym rozwiązaniom. Świadczyć mogą o tym przykłady najlepszych spotów interaktywnych, do których można zaliczyć kampanię reklamową koncernu piwowarskiego Desperados czy interaktywną reklamę Skody Superb.

Interaktywne formy reklamowe w telefonii komórkowej także są coraz bardziej powszechne. W dobie tak wielu reklam, te pospolite wydają się już nie wzbudzać tak wielu emocji. Reklama interaktywna tymczasem pozwala na nawiązanie interakcji z odbiorcą. W telefonach komórkowych jest to możliwe za pośrednictwem różnego rodzaju grafik, animacji lub wiadomości tekstowych.

Reklama interaktywna jest więc coraz częściej wykorzystywana przez reklamodawców, zwłaszcza w miejscach o dość dużym natężeniu ruchu. Ściany i podłogi multimedialne, ekrany dotykowe i stoły multiTouch to doskonałe sposoby na efektywną promocję. Takie rozwiązania stosowane są między innymi w centrach handlowych, na lotniskach czy nawet na masowych imprezach.

Dzięki nowoczesnym technologiom multimedialnym opracowane zostały także interaktywne kioski, które mogą służyć głównie przekazywaniu informacji klientom. Kioski interaktywne często ustawiane są na przykład w urzędach lub w bankach, gdzie pełnią rolę dotykowych punktów informacyjnych.

Wykorzystywaniem interaktywnych rozwiązań zajmują się przede wszystkim agencje reklamowe. Taką agencję może założyć właściwie każda przedsiębiorcza oraz kreatywna osoba. Dotacje na działalność marketingową przyznawane są chociażby ze środków unijnych. Maksymalna kwota uzyskanej pomocy pieniężnej może wynosić nawet czterdzieści tysięcy. Pomoc udzielana jest jednak tylko tym osobom, które przedstawią najlepsze pomysły na własny biznes.

Za cenne informacje dziękujemy agencji SEO Anhor Wrocław.

Comments are closed.