panelarrow

Show Box

Nowinki technologiczne

Dzisiejszy Internet

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy potraf korzystać z internetu. Wirtualny świat na dobre zadomowił się w naszym codziennym życiu. Nic dziwnego, że po prostu bardzo trudno wyobrazić sobie codzienne życie właśnie bez internetu. Pomaga w codzienności i daje łatwe rozwiązania, które powodują, że wiele rzeczy możemy zrobić znacznie szybciej. Poza tym internet potrafi zmniejszyć odległości znajdujące się pomiędzy nami a znajomymi, którzy np. znajdują się na drugim końcu świata. W każdej chwili możemy z nimi porozmawiać i to za darmo. Dzięki możliwościom kamerek internetowych, możemy także się widzieć. To prawie jak osobiste spotkanie!

Internet to także wiedza. To właśnie tutaj możemy bowiem znaleźć codzienne wydania gazet (w formie elektronicznej), to tutaj możemy przeczytać na bieżąco aktualizowane wieści ze świata, to stąd możemy czerpać informacje potrzebne w szkole, w pracy czy na uczelni. Wyszukanie jakichkolwiek informacji zajmuje tylko chwilę! W internecie znajdziemy także telewizje czy radia, nie tylko internetowe.

Internet pozwala także rozwijać wiele zainteresowań i pasji. Każdy internauta znajdzie fora internetowa na konkretny temat. W ten sposób może znaleźć osoby, które podzielają jego pasje. Internet to także doskonała forma rozrywki. Bez trudu można tutaj znaleźć różnego rodzaju gry, symulacje czy aplikacje, dzięki którym wyśmienicie spędzimy czas. W dzisiejszych czasach internet jest także miejscem, gdzie robimy zakupy, gramy na giełdzie czy robimy przelewy bankowe. Możliwości jest mnóstwo.

Oglądanie telewizji to nadal jedno z najczęstszych form spędzania wolnego czasu przez Polaków. Z drugiej strony jednak pojawia się internet – także niezwykle znane medium, stosowane niemal przez wszystkich każdego dnia. Nic dziwnego, że w pewnym sensie doszło do połączenia obu tych form. I tak niezwykle popularna stała się dzisiaj telewizja internetowa. Telewizja internetowa to odmiana telewizji, w której do transmisji stosowane są mechanizmy dostępne w internecie. Dzisiaj terminem „telewizja internetowa” określa się przede wszystkim te stacje telewizyjne, które udostępniają swoje programy na stronach internetowych.

Trzeba jednak wspomnieć o tym, że telewizja internetowa ciągle się rozwija. I dzisiaj tym terminem określamy nie tylko tradycyjne stacje tv, które udostępniają swoje programy online. Telewizja internetowa to również stacje, które działają tylko i wyłącznie w internecie. Niemniej jednak telewizja online to przede wszystkim powszechne i tradycyjne stacje telewizyjne, które udostępniają swój program w sieci, które udostępniają program na żądanie internauty i te, które przygotowują specjalne materiały telewizyjne nadawane tylko i wyłącznie przez internet.

Dzisiaj nie brakuje telewizji internetowych. Jako przykład na pewno należy podać iTVP. To telewizja online, która działa w ramach Telewizji Polskiej. Ta telewizja prezentuje w sieci własne programy czy transmisje na żywo.

Inspiracja: www.gtllot.com.pl

Comments are closed.